MSRT آزمون

جهت دسترسی به کانال تخصصی MSRT و نیز دسترسی رایگان به سوالات دوره های گذشته MSRT بر روی لینک زیر کلیک کنید: 

               @msrttest

 

در دوره های حضوری و آنلاین معمولا هر 3 مهارت گرامر، شنیداری و درک مطلب آموزش داده می شود.

در بخش گرامر ابتدا مهارتهای گرامر در 7 جلسه توضیح داده می شود و سپس از آزمونهای پایانی به ترتیب اولویت آموزش داده می شود. معمولا بیش از 90 درصد اوقات 2 یا 4 آزمون پایانی تاکید می شود و تقریبا همیشه سوالات بخش گرامر از آن آزمونها تکرار می شود. به همین دلیل اکثرا داوطلبان نمره بالای 27 از بخش گرامر کسب می کنند.

در بخش شنیداری، علاوه بر آموزش مبحث شنیداری، لکچرهای احتمالی آزمون کار میشود. برای بالابردن سطح شنیداری، فایلهای صوتی و نیز اسکریپت شنیداری در فایلهای آزمونها موجود می باشد تا داوطلبان بتوانند تسلط بیشتری به بخش شنیداری داشته باشند. در این بخش هم معمولا داوطلبان اکثرا نمره بالای 20 کسب می کنند.

در بخش درک مطلب ابتدا مهارتهای درک مطلب آموزش داده می شود و سپس آزمونهای  احتمالی آموزش داده می شود.  با توجه به اینکه در آزمون معمولا حدود 18 سوال لغات مترادف استفاده می شود سعی می شود لغات مترادف مهم در هر 3 مهارت آموزش داده شود . در این بخش معمولا داوطلبان بین 15 تا 30 نمره کسب می کنند.

آموزشهای آنلاین فقط 30% فعالیت آموزشی دوره هست. آزمونهای روزانه از هر مبحث در اختیار داوطلبان قرار میگیرد تا آمادگی بیشتری جهت آزمون کسب کنند. معمولا اکثرا داوطلبانی که در طول دوره فعال هستند نمره مورد نیازشان را کسب می کنند.