سوالات متداول در خصوص آزمون

چیست؟ MSRT آزمون

آزمون MSRT در واقع همان MCHE است که توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نام آن تغییر پیدا کرده است. آین آزمون توسط سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

 شامل چه قسمتهایی است؟ MSRT آزمون

:این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است

  • بخش مهارت شنیداری (Listening Comprehension) شامل ۳۰ سوال شنیداری در 30دقیقه
  • گرامر و ساختار (Structure and Written Expression) شامل ۳۰ تست در 25دقیقه
  • مهارت درک مطلب (reading comprehension) شامل ۴۰ تست در  55دقیقه

براي ارائه به دانشگاه هاي مختلف حين مصاحبه دكتري چقدر است؟ MSRT نمره قابل قبول

كليه دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي، اين مدرك را حين مصاحبه دكتري معتبر مي دانند. بسته به دانشگاه هدف و رشته داوطلب، نمره قابل قبول جهت ارائه، تفاوت است. غالبا نمره 50، حداقل قابل قبول براي دانشگاه مي باشد.

آیا داوطلبان دانشگاه آزاد هم می توانند این مدرک را به دانشگاه خود ارائه دهند؟

بله. نمره مورد پذیرش آزمون برای دانشگاه آزاد 50 هست. با نمره 40 می توانند بصورت مشروط در آزمون جامع داشنگاه خود شرکت کنند.

به عنوان يك مدرك ملي آیا مدرک این آزمون در كليه دانشگاه هاي كشور داراي اعتبار است؟ 

بله

درجه سختي اين آزمون چقدر است؟

تا حد زيادي مي توان آزمون MSRT را با آزمون بين المللي TOEFL PBT و TOLIMO مقايسه نمود.

چیست؟ MSRT شیوه آماده شدن برای آزمون

 برای آمادگی آزمون زبان MSRT سه مهارت را در زبان خود تقویت کنید.

ابتدا باید کتاب های مرجع آزمون زبان MSRT شامل کتاب های لغت و گرامر را مرور کنید. لغات آزمون MSRT چندان آسان نیست  و با مطالعه کتاب هاب ۵۰۴ و کلمه های ضروری تافل نمی توانید لغات مترادف آزمون را پاسخ دهید. بهتر است درک مطلب در حیطه های مختلف مطالعه شود تا دایره لغات شما افزایش یابد.

برای مهارت گرامر نیز شما باید کتاب های مرجعی مانند گرامر تافل کاغذی و لانگمن را مطالعه کنید. بهتر است علاوه بر منابع ذکر شده آزمونهای دوره های گذشته تافل ( موسوم به جزوه چینی) هم مطالعه شود.

برای بخش درک مطلب شما نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارید که می توانید با مطالعه نمونه سوال های سالهای گذشته این آزمون خود را به سطح مطلوب برسانید. فراموش نکنید که زمان این آزمون بسیار کم است و یکی از مهم ترین چالش های شما در این آزمون سرعت تست زنی و مدیریت زمان است. برای بخش مهارت شنیداری نیز شما باید تمرین زیاد داشته باشید و بخش شنیداری کتابهای لانگمن و تافل را انجام داده تا با نوع سوالات و نیز طریقه پاسخ دادن به آنها آشنا شوید.